Het Referentie Grootboek Schema is een vervolgstap in het standaardiseren van de financiële administratie en de informatievoorziening aan externe partijen zoals de Kamer van Koophandel en de Belastingdienst en ook de banken voor uw kredietrapportages.
RGS is een uitgebreid gestandaardiseerd grootboekrekeningschema. Het telt ongeveer 2.000 rekeningen. Dat is meer dan het rekeningschema van de gemiddelde MKB-onderneming. De onderneming zal dus niet alle RGS rekeningen gaan gebruiken. Maar dat hoeft ook niet.
Methodiek
Het RGS is opgebouwd uit drie kolommen:
– Een referentiecode
– Een omschrijving van de referentiecode
– Een grootboekrekeningnummer
Bij het RGS wordt uw grootboekrekeningnummer gekoppeld aan de referentiecode van het RGS. Uw grootboekrekeningschema blijft dus gewoon bestaan, maar krijgt een extra koppeling met het RGS. Deze koppeling is een eenmalige actie die u moet uitvoeren op uw grootboekrekeningschema.
SBR-rapportages
Het RGS vormt ook de koppeling met uw SBR-rapportages.